Başarı Öyküleri

 

Emrah ÖZDEMIR, 27 Yasinda

DIZEL MOTOR TEKNISYENI

BORUSAN MAKINA VE GÜÇ SISTEMLERI A.S

"Böyle bir firmada çalismak, böyle degerli insanlarla birlikte olmak, bu güzel meslege böyle düzgün bir yerde merhaba demek, hayatimda yasadigim en büyük sans olsa gerek. Bana gelisimimde yardimci olan tüm Imser is makinalari çalisanlarina ve kurucularina en büyük tesekkürleri borç bilirim. Suan oldugum yere onlarin sayesinde geldigimi asla unutmam."

 
Babam arastirmalari sonucu beni istanbul'un en iyi motor meslek lisesi olan Sisli endüstri meslek lisesine yazdirmisti. Sinifimda, özellikle mesleki derslerde hep basarili olmaya çalismistim. Staj zamanim gelmisti, staj tercihimi yapacagim zaman çok sevdigim bir ögretmenim olan Orhan DEVECIOGLU  Imser is makinalari ortaklarindan Mesut GÜRGEN' in çok samimi bir dostu oldugunu ve iyi bir ögretmen oldugunu söyledi. Bu meslege devam edeceksen kesinlikle çalisman gereken yer burasi dedi. Mesut beyle tanistim epey bir muhabbet ettik ve bana orada söyledigi seyi asla unutmam "burasi sadece is makinalari servisi degil ayni zamanda bir okul", dedi. "Buraya baslayan motor,sanziman,hidrolik,elektirik,boya,kaporta ve kaynak bölümlerinde tek tek çalisir", dedi. Ve ise baslamistim, dikkatimi çeken; motor, katolog esliginde toplaniyor, katologtaki test degerleri ile karsilastiriliyordu. Hersey,teknik verilere dayanilarak yapiliyordu.
Meslekte farkinda olmayarak çok gelismistim, arkadaslarim staj yaptigi yerde temizlikten öte gidemezken  ben motor söküyor, dagitiyor, gerek sanziman gerek hidrolikle ugrasiyordum. Ustalarim benimle yakindan ilgileniyor ve teknik bilgilerimi ölçüyorlardi. Yanlisim varsa  düzeltiyorlardi. Nitekim büyük gün gelmisti, okulumda yarismalara girmis ve gerekli basariya ulasmistim.
 
"Lisede yapilan mesleki beceri yarismalarinda dizel motor tamir ve onarim bölümünde okul birincisi ve istanbul il üçünçüsü oldum."
 
Suan Borusan makina ve güç sistemleri Tic. A.S. de dizel motor teknisyenligi yapmaktayim. Caterpillar markasina ait is makinasi,jeneratör ve marine güç sistemleri üzerinde bulunan dizel motorlarin revizyonu ve arizaciligi üzerine çalismaktayim.
 

 

Çalışma Saatleri: Haftaiçi 08:30-18:30, C.tesi: 08:30-13:00